Sokszor elég egy tekintet a férfiszív meghódításához, néha több csésze bájital sem elég. Talán az udvarlás és a szerelem rituáléi a legkülönlegesebb események a Túlélők Földjén.
Szerkesztőség: honlap@beholder.hu Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci) Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5) Ha hibát találsz a honlapon: Írj nekünk!
Beloran kísérletei lapelemzés
Nem sokkal a Világégés megjelenése előtt még egy kis változást hozhat a HKK versenykörnyezetébe az újonnan megjelent minkiegészítő, a Beloran kísérlete. Nem véletlen a névhasonlóság a 2006-ban megjelent Beloran laboratóriuma Zén minikiegészítővel, hiszen annak három lapját is felújítva láthatjuk most viszont. Nézzük, milyen lapok jelentek meg pontosan az új Zénnel!
A kalmárok itala (8): Egy komponensért három lapoz húzni jó dolog. A tesztelés elején még egyből húzta a lapokat, akkor még jobb volt. J Most, a végső verzióban kettőt csak kör végén húzunk fel, ami azért gyengít a lapon, mivel kevésbé lehet pörögni vele. Tárgyak mellé, Lépéselőny mellé, vagy egyes speciális paklikba (pl. Fairlight pakli) még így is használható lap, de szerintem így nem lesz nagy játékformáló hatása.
A türelem rózsája (9): A tesztelés alatt ezt egy nagyon jó lapnak találtam olyan paklikba, ahol vannak kinn az asztalon lapjaim. Használtam pl. bűbájokkal, Molluszkkal, Raia követővel stb. Ha van rajta kívül két lapunk az asztalon, akkor a kirakását követő körben már tudunk is vele tápolni. Kirakjuk, majd egy lap passzivizálásával leszedünk egy késleltetet hatás jelzőt róla, az ellenfél körében is leszedünk egyet egy másik lap passzivizálásával, majd az előkészítő fázisunkban leesik egy jelző, végül a fő fázisunkban újból passzivizálunk egy lapot, és már dől is a táp. Arra kell nagyon figyelni, hogy hálója van, ha pörgünk, akkor ezt rakjuk ki utoljára. Illetve amikor használjuk, a feláldozása miatt eltűnik a háló, de a képessége ránk rak egy két lapos korlátot. Persze ez összesen négy lap kijátszását engedélyezi ebben a körben, kettő a háló miatt, majd utána feláldozzuk, és még kettő a képessége miatt, csak a sorrendre kell figyelni. Összességében igen jó lapnak tartom.
Arochos testőre (8): Az lap nálam 8 pontot kap, ami egy pakliba jó csak, de oda nagyon jó, és az a pakli versenyerős. Ez is egy ilyen kártya. Gondolom, nem kell leírnom, milyen pakliba illik. Alapból is érdemes használni, nem csak kiegészítőből, főleg, mivel megvéd a nagy mumustól, Az óriások földjétől. Nem is érdemes rá sok szót vesztegetni. A tesztelésen még +1/+1-et adott, úgy erősnek találtuk. Szerintem így is jó Arochos mellé.
Beloran méregdémon (8): Az önmagukat mérgező lények egy kellemes ki önálló paklit alkotnak most, hogy több lap is megjelent hozzájuk. Mérgező rakshallionnal, Eleven méreggel, Rothadó borzalommal és most megjelent önmérgező lapokkal egész jó paklit próbálgattam (én is és más tesztelő is) a tesztelésen. Ebbe a méregdémon egy kötelező lap volt. Kijátszásakor egy 2-ért 3/5-ös lény, ami nem nagy szám, de van egy beépített Méregfélelem-szerű képessége, ráadásul a méregjelzőket is úgy pakolgathatjuk vele, ahogy szeretnénk. Szerintem ebbe a pakliba combos lap.
Beloran méregkobold (6): Bár olcsóbb, mint a démoni megfelelője (hiszen csak 1 VP és 1 nekron), de a képessége is jóval gyengébb. A mai játékkörnyezetben minden pakliba kell valami gyűjtő semmizés, erre megfelelő, de önmagában nem elég erős lap. Még ebben a pakliban sem használnék hármat belőle, máshová pedig nem nagyon fér be. Talán a leggyengébb lapja ennek a Zénnek.
Élő bűbáj (8): A bűbájpakli feléledését várom ettől a laptól. Persze nem a régi típusút, ami Edharati bűbájmesterekkel és szinte kizárólag cantrip bűbájokkal operált, hanem valami modernebb verziót, pl. egy új hordaparancsnokkal (Együgyű, Krigis stb.). Edharati sem rossz amúgy, csak a Világégés megjelenése után elszaporodnak a nem varázslat alapú counterek, amiktől nem véd. Az Élő bűbáj képessége nem kerül külön költségbe a bűbájáldozáson kívül, ráadásul maga a lap is cantrip, tehát egy nem tisztán bűbájt tartalmazó pakliba is jó lehet. A Világégéssel megjelenik még pár jó bűbáj, így talán van jövője a koncepciónak. Érdeklődve várom, hogy elég erősnek bizonyul-e ahhoz, hogy versenyen (akár korlátozott környezetben) elinduljanak vele.
Fetus a haragos (8): Az önmérgező pakli utolsó darabja ebben a Zénben. Néha az utolsókból lesznek az elsők - tartja a mondás. Ha Fetus nem is az első ebben a pakliban, de fontos lap. Megoldja az ellenfél lapjait és lényeit. Attól sem kell tartanunk, hogy meghal saját méregjelzőitől, hiszen mindig lőhetünk vele saját magába, így sosem lesz három jelző rajta. Fontos, hogy mindig az ellenfél körében a gyógyulási fázisban tegyük ezt, mármint a saját magába lövést. Ekkor az ellenfél már nem tud asztalon maradó lapot kirakni. Persze még kilőheti Fetust egy azonnalival, miután az sebzett magába kettőt, de azért ritka az az azonnali lap vagy hatás, ami pont kettőt lő. (Ha többet lő, akkor ugye már korábban is lelőhette, ha meg csak egyet lő, akkor nem hal meg a védekezési bónusz miatt.)
Hendiala közbelép (8): Korrekt két funkciós lap. Egyért lényt lelőni nem olyan rossz, főleg, hogy van alternatív képessége is a lapnak. Két izom és egy élet már határozottan jónak hangzik 1 VP és 1 lap befektetése árán. Ráadásul azonnali volta miatt életmentő hatásnak is használhatjuk. Szerintem látni fogjuk ezt a lapot versenyeken, ha máshol nem, korláztozott környezetben.
Manaszövő (9): A mérgező pakli minden verziójába (önmérgező, sima mérgező, Sheran követő, pókos móka, bármi) a legalapabb alap lap. J Az első körben elindíthatjuk vele a lapok kipörgetését. Sheran ékköve mellett jöhet egyből izommal. Még manapság is sokan használják A pokol szemét, ami egyért ad három VP-t. Az új Manaszövő, igaz speciálisabb pakliban, de lényként adja mindezt. Nehezebb ellenvarázsolni, nem lehet lelőni, mielőtt megadja a VP-t, és marad még egy mérgező lényünk is az asztalon. Az első körben 3 VP könnyen 3 újabb lap kirakását eredményezheti, főleg ha van az előbb említett Sheran ékkövéből is egy a kezünkben. Jó papír ez!
Méregcsapda (7): Ez egy speciális Törzsi dob. Igaz, nincs meg neki a passzivizálós képessége, de olyan paklikban (csapda, mérgező) használható, ahová a Törzsi dob nem lenne jó. A Törzsi dob szerintem egy nem nagyon erős, de versenyen is használható lap, ami a Világégés megjelenésével, és az ettől remélt etnikum paklik előre törésével tovább erősödik. A Méregcsapda az önmérgező pakliban még leszedésként is funkcionálhat, nem verseny erős csapdapakliban pedig hármat tud sebezni. Megfelelő helyzetben ne feledjük az ősmágiáját sem! Összességében egy használható, de nem igazán erős lapról van szó, ami környezettől függően kerülhet csak bele még a saját 2-3-féle paklijába is.