Hatalom Kártyái - Gyakori Kérdések - késleltetett hatás(AK109) Megkapja-e a késleltetett hatás jelzőket a Kirurgus, ha Varázslatos Mirellával visszahozom a gyűjtőből?
A késleltetett hatás az egy képesség. Ennek a képességnek a része az, hogy a lény jelzőt kap, és ennek a része maga a hatás is, amit a késleltette hatás csinál, pl. a Kirurgusnál az, hogy az ellenfél elveszti a játékot. Ha a lény nem kapja meg a jelzőket, akkor maga a hatás sem jön létre. Amikor Mirellával visszahozom a Kirurgust, annak nem működik a késleltetett hatás képessége, így nem kap jelzőket, viszont nem is fog csinálni semmit. Egy sima kis lény lesz.
| (AK114) Mi történik akkor, ha az ellenfelemnek van lénye játékban, nekem van egy Hydronom a gyűjtőmben, és kijátszok egy Zan detonációt?
Ezt a kérdést még nem vizsgáltuk meg alaposan, bár előfordult már ilyen kombós pakli a versenyeken. Minden problémánál az a legjobb, ha visszavezetjük valamilyen szabályra, vagy egy már tárgyalt esetre. A 109-es szám Kérdezz-felelek rovatában, a Kirurgusnál felmerült kérdésnél leírtuk, hogy a késleltetett hatás egy képesség. Ennek a képességnek a része az, hogy a lény jelzőt kap, és ennek a része maga a hatás is, amit a késleltette hatás csinál. A Hydronnál a késleltetett hatás hátrány, azonban ebből a szempontból most lényegtelen, hiszen ha pl. egy hátrány sebez, az ugye pont ugyanolyan sebződés mintha azt egy hatással értem volna el. A 96-os Alanori Krónikában pedig az alakváltó lapoknál azt írtuk a késleltettet hatásról, hogy ha másolok egy késleltetett hatással rendelkező lapot, akkor a másolt lap megkapja a jelzőket. Ezek alapján a fenti kérdésre egyértelmű a válasz: a Zan detonációval Hydronná változtatott lény megkapja a Hydron hátrányát, de természetesen a két késleltetett hatás jelzővel együtt.
| (AK142) Nem kell feláldoznom azonnal az Istenek rokkáját, amint leesett róla a második késleltetett hatás jelző. A késleltetett hatás ebben az esetben azt jelenti, hogy azt a képességet attól kezdve használhatod. A képesség használatáról te döntesz.
| (AK44) A késleltetett és időleges hatás definíciója szerint az ilyen képességgel rendelkező lap a sikeres játékba kerülésekor kapja meg a jelzőket. Vagyis, ha Idegen tollakkal átadom a képességét, a jelzők nem mennek át. Ennek az lesz az eredménye, hogy az Idegen tollakkal az időleges hatások egyáltalán nem használhatók, a késleltetett hatások viszont igen. | (AK83) Kerül jelző a késleltetett hatású vagy időleges hatású lényeimre, ha van egy Betelgeusém, mivel ezeknél az időleges és késleltetett hatásoknál a kijátszás része az, hogy jelző kerül rájuk, nem pedig az eredménye. | (AK96) Mi történik akkor, ha egy alakváltó lappal lemásolok egy olyan lapot, amin késleltetett vagy időleges hatás jelzők vannak (pl. Bűbájmásolás ? A türelem rózsája)? Nos, végignéztem a korábbi teljes Kérdezz-felelek dokumentációt, és bármennyire meglepő, nem találtam erről a témáról semmit. Az általánosan elfogadott szabály eddig az volt, hogy a másoló lap a jelzőket nem másolja, így ilyenkor a lap nem is kapta meg őket. Ez az egyiknél előnyös, a másiknál hátrányos volt. Azonban az utóbbi idők szabálypontosításai alapján másoló lapok létrehozzák a sikeres kijátszáskor bekövetkező hatásokat (pl. Kisebb zan ? Helvir, Fairlight sárkánya stb.). Ennek fényében a késleltetett és időleges hatás jelzőit is megkapják, hiszen azok a lap sikeres kijátszásának eredményeképpen kerülnek rá a lapra. Ez ugye pont megfordítja a dolgokat, és késleltetett hatás másolva nem lehet trükközni, viszont időleges hatású lapoknál működik a másolt lap is. Szerintem ez mindenképpen jobb, és logikusabb eredményhez vezet.
| A Xenó inkubációnál a kijátszás után is a kijátszójának a lapja marad, hiába kerül át az ellenfél térfelére. Tehát a kijátszójának a következő előkészítő fázisában esik le róla a késleltetett hatás jelző. Az inkubáció hatása egyszeri hatás, ami akkor jön létre, mikor lekerül róla a késleltetett hatás jelző. Ha ekkor a lényen életjelző van, az inkubáció hatásától megvédi (és a lény nem cserél gazdát), de az inkubáció második hatása ettől függetlenül ilyenkor is létrejön (és a bűbáj a lényen marad). | Ha egy időleges (vagy késleltetett) hatással bíró lapot dermesztenek, akkor nem tehetem meg, hogy először azt mondom, a dermesztés miatt nem kerül le róla jelző, majd ezután veszem le róla a dermesztés jelzőt
Erre a Kódex külön kitér:
127.0.2. Ha a permanens képességei bármely okból nem működnek, akkor az előkészítő fázisban ezeket a jelzőket nem kell (nem lehet) levenni róluk, azaz a számuk nem csökken. Ha a permanens képességei ismét működésbe lépnek, a jelzők száma az előkészítő fázisban ismét csökkenni fog.
Tehát ha az előkészítő fázis során lekerül a lapról a dermesztés jelző, és a lap képességei ismét működésbe lépnek, akkor, mivel az előkészítő fázis még tart, a jelzők száma csökkenni fog. | Ha kinn van egy Sziránusz bűbáj, és kijátszok egy időleges vagy késleltetett hatású lapot, akkor a jelzőket a lapra ugyanúgy rá kell tenni, de amíg kint van a Sziránusz bűbáj, a számuk nem csökken. | Szabály: Késleltetett hatás, X: hatás
Azt jelenti, hogy a lap sikeres kijátszása után tegyél rá X darab \\\"késleltetés\\\" jelzőt, majd minden előkészítő fázisodban vegyél le egyet. A \\\"hatás\\\" csak akkor működik, ill. akkor használhatod, ha a lapon nincs késleltetés jelző. A késleltetett hatás jelző-csökkentése csak akkor működik, ha a lap egyébként is kifejti hatását, tehát nem kell jelzőt leszedni passzív lapok esetében (kivéve a lényeket), ill. pl. Bűbáj-semlegesített bűbájnál.
A jelzők száma más lapokkal szabadon növelhető ill. csökkenthető. |
Létrehozás: 2003. október 10. 23:45:05 | Utolsó frissítés: 2023. január 25. 02:29:23 |
|