Hatalom Kártyái - Két világ közt szabálykönyv
A Túlélők Földjén túl sok nagy formátumú egyéniség élt ahhoz, hogy örökké abban a kaotikus formában maradjon, mint a kezdetekkor. Hamar kialakultak az első hercegségek, s egyesülésükkel olyan erős állam jött létre, amely versenytársa lehetett a sokkal régebbi és fejlettebb Yaurr királyságnak is. A kezdeti összecsapások után nyilvánvalóvá lett, hogy kiegyenlített erők állnak egymással szemben, és a Túlélők Földje kalandozóinak figyelme egyre inkább a Kiégett Föld felé irányult. Kirajzásukkal egy olyan birodalom alapjait vetették meg, amely vetekedett az ősi namír legendákkal. Évszázadokig úgy tűnt, nincs semmi, ami megállíthatná a töretlen fejlődést: a fiatal ország területe, népessége gyors ütemben növekedett.
Ám ezer évvel azután, hogy az első menekültek a Túlélők Földjére érkeztek, egy olyan ellenfél jelent meg, amely erősebbnek és kegyetlenebbnek bizonyult még a legsötétebb rémálmoknál is. Nem lehetett pontosan tudni, honnan jöttek, s látszólag semmilyen más céljuk nem volt, csak a pusztítás. A Birodalom ellenállt, amíg csak tudott, de hamar kiderült, hogy az Ellenség - egy idő után csak ezen a néven emlegették az idegen szörnyetegeket - győzelmét nem lehet megakadályozni. A megadásnak nem volt értelme, és a túlélők levonultak a föld alá, hogy megteremtsenek egy olyan világot, amely idővel sikeresen szállhat szembe az Ellenséggel. Azonban nem minden faj tudott alkalmazkodni a sötét, kevés táplálékot nyújtó barlangrendszerekhez, és csak egy, az alakváltókból kialakult galetkik, tudott létrehozni egy fejlődő, gyarapodó társadalmat. Az Ősök Városa az örököse a Túlélők Földje életszeretetének, küzdőképességének, letéteményese a reménynek, hogy egyszer még szabadon lehet élni Ghalla meleg napja alatt. A Két világ közt kiegészítőben egyaránt megtalálhatóak a Túlélők Földjének legendás hősei, nagyhatalmú varázslatai és szörnyei, illetve a kialakuló Ősök Városa első galetkijei különleges testrészeikkel és a föld alá kényszerült torzszülöttek. A vörös ikon a TF-es, a kék ikon az ŐV-s lapokat jelöli, benne az arany gömb a ritka, az ezüst a nem gyakori, a bronz pedig a gyakori lapokat szimbolizálja.
Új laptípus. A szabálylaphoz hasonlóan nem tartozik a pakliba, csak az asztalon lehet, nem lehet kézben, pakliban vagy gyűjtőben. A követőt, ha használsz ilyet, a játék elején kell az asztalra kitenned (még a kezdeti húzás előtt) a játéktértől elkülönített helyre, de jól láthatóan, képpel lefelé. A lapjaitok felhúzása után mindketten felfordítjátok az esetleges követőtöket. Követőre csak kizárólag egy másik követő hathat, semmi más. Ne tekintsétek játékban levő lapnak sem, egyszerűen csak kövessétek, ami rá van írva, mintha szabálylap lenne. A versenyen, ha használsz követőt, ezt külön fel kell tüntetned, és ekkor a versenyen végig kötelező használnod. A pakli méretébe a követő nem számít bele, tehát enélkül kell legalább 45 lapos paklidnak lenni. Ha követőt használsz, a játék kezdetekor eggyel kevesebb lapot húzol, ez a szabálylap hátrányával és a kezdőszabállyal összeadódik. Mivel a követő nem szabálylap, ezért nem hat rá az Ősi rúna, és használhatsz együtt szabálylapot és követőt. Azonban ha valamely szabálylap miatt a játék kezdetekor nem húzol lapot, akkor emellett nem használhatsz követőt!
Létrehozás: 2004. május 24. 12:53:08 | Utolsó frissítés: 2015. május 20. 10:44:20 | Nyomtatási forma |
|